Download
Небезпечна природа.pdf
Adobe Acrobat Document 1.9 MB
Download
Дорогою до дитячого садка.pdf
Adobe Acrobat Document 826.1 KB
Download
Сам удома.pdf
Adobe Acrobat Document 763.1 KB
Download
Як убезпечити дітей удома.pdf
Adobe Acrobat Document 701.1 KB
Download
4б.jpg
JPG Image 159.8 KB

Поради батькам дошкільнят для комфорту їх малят

  • Своєчасний прихід в дитячий садок – необхідна умова правильної організації освітньо-виховного процесу. Саме тому до дошкільного закладу слід приводити та забирати дитину в установлений час: з 7.30 до 8.30, щоденно, окрім вихідних та святкових днів. Забирати малюка повинні дорослі члени родини. Неповнолітні (діти до 16 років) не мають права забирати дітей. У непередбачених домашніх ситуаціях необхідно заздалегідь повідомити вихователів групи, що дитину приведуть пізніше вищезазначеного часу.
  • Приводити дитину до дитячого садка потрібно чисту і здорову, охайно одягнену та відповідно сезону. Для дітей, які вперше йдуть у дошкільний заклад, особливу увагу варто звернути на навички самообслуговування, на уміння одягатися і роздягатися. Підбираючи одяг для дитини, слід уникати наявності на ній дрібних ґудзиків, кнопок, крючків, шнурків.
  • Дитячий одяг має бути вільним, із натуральних тканин: бавовняним чи в поєднанні з віскозою, із легкої натуральної вовни. Особливу увагу необхідно звернути на шкарпетки та колготки – вони також мають бути із натуральних тканин, інакше стопи дитини будуть постійно вологими і холодними. Взуття малюка повинне бути легким, теплим, відповідати розміру ноги, легко зніматися і взуватися. Не бажане носіння комбінезонів.
  • Окрім того, одяг малюка має носити чіткі орієнтири «перед-спинка», а також більш зручну для одягання горловину чи застібку. Бажано, щоб у дитини на одязі був хоча б одна кишеня, де б вона змогла носити свої «скарби». Не зайвим буде вашому малюку і достатня кількість носових хустинок.
  • Необхідно мати не менше двох комплектів змінної білизни: хлопчикам – шорти, колготки, трусики, дівчаткам – колготки, трусики. В теплу пору року – шкарпетки, гольфи; не менше двох комплектів змінної білизни для сну.
  • Щоб уникнути випадків травматизму, батькам слід перевіряти вміст кишень в одязі малюка на наявність небезпечних предметів ( ножиці, ножі, булавки, цвяхи, дзеркальця, скляні флакони, намистинки, ґудзики тощо).
  • У разі невідвідування дитиною дошкільного закладу необхідно повідомляти вихователів групи про причину відсутності і принести медичну довідку про задовільний стан дитини.
  • Оплата за харчування дитини в дошкільному закладі проводиться за фактичним перебуванням дитини в дошкільній групі до 10 числа кожного місяця. Оплачену квитанцію слід показати вихователям групи.
  • Батькам або особам, які їх замінюють категорично забороняється давати дітям та приносити в групу будь-які продукти харчування.
  • Користуйтеся входами, які знаходяться зі сторони Ваших груп. Так  збережете тепло і чистоту у приміщенні, де перебувають Ваші малюки.
  • Не рекомендуємо одягати дітям прикраси із золота та срібла, давати із собою цінні, коштовні іграшки.
  • Педагоги готові поспілкуватися з батьками, вранці до 8.15 та ввечері після 17.00. В інший час педагог працює з групою дітей, і відволікати його не рекомендується.
  • До педагогів групи, незалежно від їх віку, слід звертатися на Ви, по імені та по батькові. Конфліктні спірні ситуації необхідно вирішувати за відсутності дітей. Батьки зобов’язані відвідувати групові та загальні збори, виконувати рішення батьківського комітету групи, Благодійного фонду та Ради закладу.

 

Правила поведінки

біля водоймищ

 

šСтежте за тим, щоб дитина не загоряла надто довго — можливе перегрівання і отримання сонячного удару.

 

šНе купайте дітей у водоймищі після тривалого перебування на сонці, їм може стати погано. Купатися краще вранці або ввечері, коли тепло, але не можна перегрітися.

 

šНіколи не пірнайте та не купайтесь у незнайомих місцях! Тут може виявитися неглибоко, але інколи на дні лежать гнилі колоди, гостре каміння, об яке можна поранитися, та густі водорості, у яких легко заплутатися.

 

šНе дозволяйте дитині грати в тих місцях, звідки легко впасти у воду.

 

šНе влаштовуйте у воді ігор, пов’язаних із захватами.

 

šНе вирушайте в плавання на самодільних плотах.

 

šНе дозволяйте дітям купатися на водоймищах без супроводу дорослих.

 

 

šНе запливайте разом з дітьми на глибину на надувних матрацах та кругах.


Поведінка на льоду

 

šНа водоймах безпечним вважається лід (за температури повітря нижче 0 °С):

·     для одного пішохода синюватого або зеленуватого відтінку, товщиною не менше ніж 57 см;

·     для групи людей (масові переправи пішки) — товщиною не менше ніж 15 см, за масового катання на ковзанах 25 см;

·     для переправи вантажного автомобіля 3555 см, трактора 4060 см.

šМіцним льодом вважають прозорий лід із синюватим або зеленуватим відтінком за товщини 12 см.

šМіцність льоду пропонують перевіряти пішньою. Якщо після першого удару лід пробивається і на ньому з’являється вода, то виходити на лід заборонено. Не можна перевіряти міцність льоду ударами ніг.

šПересуваючись по льоду, треба бути обережним, уважно стежити за його поверхнею, обходити небезпечні і підозрілі місця (швидка течія води, вмерзлі в лід кущі, траву та ін.). Не можна виходити на лід у нічний час.

šПід час групового переходу по льоду необхідно рухатись на відстані 56 метрів один від одного й уважно стежити за тим, хто іде попереду.

šПереходити водойми на лижах дозволено тільки після перевірки міцності льоду. З метою забезпечити безпеку під час пересування на лижах по льоду необхідно відстебнути кріплення лиж, зняти петлі лижних палок з кистей рук, наплічник тримати на одному плечі.

šКататися на ковзанах дозволено тільки на спеціально обладнаних катках.

šСуворо заборонено кататися на льоду дітям без нагляду дорослих або самостійно виходити на лід.

 

 

 

 

 

 

Надання допомоги людині, яка провалилась під лід

 Якщо на ваших очах на льоду провалилася людина, негайно сповістіть, що йдете на допомогу. Надаючи допомогу людині, не можна рухатися до неї в повний зріст, тому що існує небезпека самому потрапити в біду. До потерпілого потрібно наближатися лежачи, розкинувши руки і ноги. Для надання допомоги можна використовувати підручні дошки, драбину, жердини та ін. Лежачи на одному з таких предметів, закріплених з одного боку мотузкою за щось на березі чи за край криги, той хто надає допомогу, повільно просувається до потерпілого на відстань, що дозволяє йому подати мотузку, пояс чи багор. Потім той, хто надає допомогу, відповзає назад і поступово витягує на лід потерпілого.

 Надаючи допомогу в місцях, де є промоїни чи битий лід, використовують спеціальні засоби рятувальні шлюпки на полозках, на яких наближаються до потерпілого за допомогою кішки та багра.

 Якщо для надання допомоги немає нічого, тоді 2-3 осіб лягають на лід ланцюжком, наближаються до потерпілого, тримаючи один одного за ноги, а перший з них подає потерпілому ремінь, одяг тощо.

 Медична допомога людині, яка провалилася під лід і врятована, повинна бути спрямована на запобігання подальшого переохолодження та зігрівання.

 

Якщо ви провалилися на льоду річки або озера

 Широко розкиньте руки по крайках льодового пролому та утримуйтеся від занурення з головою. Дійте рішуче і не лякайтеся, тисячі людей провалювалися до вас і врятувалися.

 Намагайтеся не обламувати крайку льоду, без різких рухів вибирайтеся на лід, наповзаючи грудьми і по черзі витягаючи на поверхню ноги. Головне пристосовувати своє тіло для того, щоб воно займало найбільшу площу опори.

 

 Вибравшись із льодового пролому, відкотіться, а потім повзіть у той бік, звідки ви прийшли і де міцність льоду, таким чином, перевірена. Незважаючи на те, що вогкість і холод штовхають вас побігти і зігрітися, будьте обережні до самого берега, а там не зупиняйтеся, поки не опинитеся в теплі.